FAQ

Často kladené otázky

Ak si farmár alebo pestovateľ a rád by si sa s nami porozprával o tom, s akými problémami sa potýkaš a s akými problémami by sme ti vedeli v rámci aplikácie zjedodušiť predaj tvojich produktov, napíš nám prosím na náš email info@lokalfarmar.sk a my sa ti s radosťou obratom ozveme! 

Kuriérov plánujeme nasadiť koncom roku 2021. Prvotná myšlienka projektu Local Farmer je však o spájaní ľudi a lepšom pochopení, kde a za akých podmienok bolo jedlo, ktorým sa stravuješ, vypestované. Chceme, aby ľudia lepšie pochopili, aká je skutočná cena jedla pri jeho výrobe a pri jeho nadbytočnom vyhadzovaní, a taktiež, prečo by mali namiesto supermarketov a fastfoodov uprednostnovať lokálne a zdraviu prospešné produkty.

Ako pestovateľ máš prístup len k vybraním kategóriam podľa zákona o predaji z dvora (neboj sa, je to však väčšina kategórií). Prijímať platby za produkty môžeš však len platbou v hotovosti.

Ak funguješ so svojou farmou na IČO, nemáš s profilom farmár žiadne obmedzenia, a navyše, môžeš prijímať platby kartou!

Samozrejme. V aplikácií sa vo svojom profile môžeš jednoduchým kliknutím prepnúť na účet Lokála, kde uvidíš všetkých ostatných predávajúcich.

Áno. Ako Lokál sa vieš rovnako prepnúť do účtu pestovateľ/farmár, kde uvidíš všetky kategórie pre daný účet. Ak sa náhodou rozhodneš predávať domácu pažitku, jablká, alebo máš doma prebytok jedla, ktoré nechceš vyhodiť, nie je nič jednoduchšie, ako zalistovať produkt a podeliť sa oň s ostatnými.

Po dokončení objednávky ti poskytneme presnú farmárovu adresu s telefónnym číslom. Farmárovi môžeš po dokončení objednávky takisto napísať správu cez aplikáciu.

Kvalita produktov našich farmárov a tvoja spokojnosť je pre nás to najdôležitejšie. Preto farmári, ktorí majú skóre nižšie ako 3.0 (priemer z minimálne 5-tich hodnotení) automaticky stratia prístup k aplikácií.

Objednávku môžeš zrušiť najneskôr do 24 hodín od vytvorenia objednávky. Týmto časovým úsekom sa snažíme zamedziť plýtvaniu jedlom, a teda jedlo, ktoré si nemôžeš vyzdvihnúť, si môže vyzdvihnúť niekto iný.

Získaj ďalšie odpovede na tvoje otázky

Alebo sa nás opýtaj

Podieľaj sa na vývoji aplikácie
Local Farmer a

Získaj aplikáciu
Na rok zdarma!

Zanechaj nám email a staň sa jedným z prvých lokálnych farmárov

Pre zdravší svet

Buď medzi prvými
užívateľmi

chcem odoberať novinky od Local Farmer na email